Jegyvásárlás


Program


Elfolyó idő - táncszínház

Elfolyó idő - táncszínház

ELFOLYÓ IDŐ – táncszínház
Az előadás után beszélgetés lesz a táncművészekkel, amelyre szeretettel várunk minden érdeklődőt!

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. november 21. szerda, 19:00

Táncolják:
Hajszán Kitti, Halász Gábor,
Schell Martin, Rubi Anna,
Csizmadia Tamás

Dramaturg: Cseh Dávid
Koreográfus-rendező: Halász Gábor (első rész)
Kulcsár Noémi (második rész)

A Kulcsár Noémi Tellabor produkciója

A Kulcsár Noémi Tellabor darabjának a középpontjában Salvador Dalí, spanyol szürrealista festőművész munkássága áll. A Tellabor évek óta folyamatosan kísérletezik különböző előadó művészeti formákkal és műfajokkal, ez a produkció pedig újabb lépés a kortárs tánc, a balett és a képzőművészet közti kapcsolódási pontok keresésében.

Salvador Dalí művészetére azért esett a választás, mert Dalí sajátos módon ragadta meg kora valóságát – ehhez pedig nem csak Einstein relativitás elméletét, hanem számos más korabeli felfedezést, gondolkodásmódot és hangulatot próbált megragadni elképesztően plasztikus, mégis merőben szimbolikus képeiben. Dalí egy zűrzavaros korban élt, az első világháborút követő években vált egyre tágabb körben ismertté, de a nagy gazdasági világválságot követően terjedő sötétséget, a folyamatosan elbizonytalanodó, relatívvá váló világot ábrázoló szürrealista, gyakran groteszk és humoros képei tették világhírűvé.

A Tellabor előadásának címét legfontosabb képe, az 1931-es Elfolyó idő adja, amelyet sokan főművének tartanak – ezen nemcsak a Dalínál ikonikus, cseppfolyóssá váló órák láthatók, hanem az elbizonytalanodó horizont, az egybefutó ég, óceán és föld, valamint két valaha volt élőlény: egy korhadt fa és egy különös állatias alak, legyen az ló, csiga vagy kagyló – esetleg egy reménytelenül elfolyó ember. Dalí az értelmezések és impressziók kaotikus valóságát ábrázolja műveiben, és amit így lát és láttat olyan ismerős számunkra, mintha a mi egyre instabilabb világunkat látnánk.

Halász Gábor és Kulcsár Noémi koreográfusok, a produkcióban Dalí izgalmas kísérleteinek, különös látásmódjának megfelelőjét keresték a tánc nyelvén. Az emberi test hogyan képes görbíteni a teret, miképpen játssza ki az időt, és miképpen sűríthet magába egész korszakokat egy-egy szimbolikus formába? Halász és Kulcsár koreográfi
áiban ezekre a kérdésekre keresik a választ, amikor újrafogalmazzák és továbbfejlesztik Dalí szürreális világát a táncszínpadon. Közben pedig nem csak Dalí műveit gondolják tovább, hanem megmutatják a nézőknek azt is, hogy a mi világunk miben különbözik Dalíétól – és miben nem.

Ajánlatunk


A Vízkereszt viharos tengerrel, hajótöréssel, gyásszal kezdődik, és három házassággal ér véget. A kettő között viharos szerelmek ütköznek, egy részük csaknem hajótöréssel végződik.

Kukorica Jancsi és Iluska megindító szerelmi története, a csodás, magyar népmesei motívumokban bővelkedő daljáték, mely híven követi az eredeti művet - és amely több mint száz éve visszatérő sikerdarabja a hazai és határon túli színpadoknak -, negyven év után ismét látható lesz a Budapesti Operettszínházban.

“Mert van a Stradivari és egy átlagos hegedű, A Stradivari Stradivari, a másik meg középszerű! És én hazudhatnék neked tovább, de nem teszem! Te nem középszerű vagy, hanem tehetségtelen.

Ajánló


Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!