
EKMK - DEMJÉN FERENC KONCERT
Demjén koncert - Indulj, új csodákat látni...
Demjén koncert - Indulj, új csodákat látni...
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: július 23. szombat, 20:00
DEMJÉN FERENC KONCERT
Demjén Ferenc egy igazi állócsillag
Tavaly töltötte be 75. életévét, mégis ugyanolyan lelkesedéssel járja az országot koncertjeivel, mint a több mint 50 éves pályafutása alatt bármikor.
1970. szilveszterén vált országosan ismertté, amikor éjfél előtt pár perccel a Bergendy együttessel előadta a Mindig ugyanúgy című dalt a Magyar Televízióban. A Bergendy lemezeladási példányszámokat döngetve, számtalan azóta is élő slágerrel ajándékozta meg a közönséget. (Sajtból van a Hold, Jöjj vissza vándor, Love, stb.)
A Bergendy együttest követően Demjén Rózsi szólólemezt készített, amelyről a címadó Fújom a dalt, valamint a Sohase félj és a Mikor elindul a vonat című dal számtalan rádióállomás azóta is játszott népszerű slágere.
Ezt követte a 80-as években a V’Moto-rock korszak, amely korát megelőző progresszív zenekarként ontotta magából a korszak dalait. (Gyertyák, Jégszív, El kell, hogy engedj, Fekszem az ágyon, stb.)
A V’Moto-rock korszakkal párhuzamosan 4 film címadó dalával tarolta a hazai könnyűzenei piacot: Szerelem első vérig, Szerelem második vérig, Moziklip, Honfoglalás.
Ebből a formációból Menyhárt János zeneszerző, gitáros a 80-as évek végén kezdődő Demjén szólókarrier meghatározó szereplőjévé vált. A korszak kezdetét a Szabadság vándorai című lemez fémjelezte.
Demjén lemezeinek eladási száma több millióra, koncertjei pedig több ezerre tehetők, melynek csúcspontjaként minden év december 30-án, (immáron 23-ik alkalommal) a budapesti Arénát tölti meg.
Munkássága elismeréseként számtalan szakmai és állami kitüntetés tulajdonosa.
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc – John Lanchbery: MAYERLING Balett három felvonásban
Richard Clayderman, a világ legismertebb zongoristája 2022. augusztus 27-én, a Tokaj Fesztiválkatlanban ad koncertet.
GŐZHAJÓ. VISSZA A VÁROSBA. KERESZTESLOVAG. KELL A BARÁTSÁG… Igen, ez a MINI. Ne feledjük: TÖRÖK ÁDÁM ÉS A MINI - volt, van és lesz.
A 90 perces élőkoncert alatt együtt visszarepülhetünk a 80-as évekbe és megannyi elfeledett emléket idézhetünk fel.
A magyar popzene egyik ikonja, Koncz Zsuzsa ad koncertet zenekarával a Dohány utcai zsinagógában.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!