Jegyvásárlás


Program


Djabe | Koncert surround hangzásban | Flow & Witchi Tai To

Djabe | Koncert surround hangzásban | Flow & Witchi Tai To

A Djabe 2018 szeptemberében mutatta be Flow című új albumát. A siker egyaránt szólt a zenének, és a nem mindennapi élő surround hangzásnak.

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. március 20. szerda, 19:00

A Flow külföldön is népszerű lett, több amerikai és európai meghívást eredményezett az együttesnek.

Közkívánatra a koncertet újra műsorra tűzte a Djabe zenekar, hogy eljátssza a teljes Flow albumot. 2019-ben azonban nem Gulli Briem, hanem Muck Ferenc, a Djabe régi tagja lesz a vendég a koncerten, akinek segítségével a Witchi Tai To albumról is felcsendül több kompozíció.

A Witchi Tai To eredetileg 1998-ban jelent meg, és 2000-ben megkapta az év World Music albuma címet. Az album 2015-ben került kiadásra surround hangzásban. 2018-ban az Országos Hifi Show meglepetése volt a 20 éves jubileumra megjelent Witchi Tai To dupla vinyl lemez. A zenekar a legjobb hangzást valósította meg, az újrakevert analóg mesterszalagokról az Abbey Road Studios vágómérnöke Miles Showell készített félsebességen vágott nyomólemezeket. A két korong forgási sebessége 45 RPM, így a legjobb analóg hang hallható vissza a lemezekről.

 

Flow – a Djabe 2018-as stúdió albuma

A 2016-ban megújult Djabe zenekar első stúdióalbuma, a Flow 2018 májusában került a boltok polcaira, CD formátumban. A zeneanyagot a közönség és kritika egyaránt lelkesedéssel fogadta. A kiadvány a Djabétól megszokott módon megtartotta a rá jellemző sajátos stílusjegyeket, de a zenekar egyúttal tovább is lépett. Az új tagok nemcsak kiemelkedő hangszeres tudásukat adták az albumhoz, hanem sikerült a továbbépíteniük a Djabe jellegzetes zenei világát.

 

Barabás Tamás ezúttal is kiváló hangmérnöki munkát végzett, már a CD is világszínvonalon szólt, de természetesen kiadták az analóg mesterszalagról vágott audiofil vinyl változatot is. Magyarországon egyedülálló módon, kétsávos mesterszalagon is beszerezhető az album. A kiadványsorozatot DVD-Audio lemezzel koronázta meg az együttes, melyen High Definition audio felbontásban (24 bit/96 kHz) hallgatható meg a Flow surround és sztereó keverése.

 

Ennek a surround hangzásnak az élő bemutatójára kerül sor 2019. március 20-án a MOMkult színháztermében. A zenekar a nézőteret teljesen körbeépíti hangtechnikával, mely által a közönség egy gigantikus, csúcsminőségű házimozi rendszer kellős közepén érezheti magát.

Witchi Tai To – a Djabe magyar zenei díjas lemeze

Az 1998-as album Muck Ferenc – szaxofon, Sipos András – ének, ütőhangszerek, Barabás Tamás – basszusgitár és Égerházi Attila – gitár felállásban készült. A 20 éves jubileumi vinyl, és a 2015-ös surround megjelenést is megünnepeli a zenekar a márciusi koncerten. Olyan klasszikusok is felcsendülnek majd az albumról mint a Witchi Tai To, a Coffee Break, a Visions, a Desert, és az Early Morning Snow stb. Muck Ferenc mellett a 2007-ben elhunyt Sipos András is újra együtt fog játszani felvételről Djabe régi és új tagjaival, hiszen a Witchi Tai To bemutatásában a Djabe jelenlegi teljes felállása részt vesz majd.

 

További infó: www.djabe.hu

 

 

 

Ajánlatunk


1958, nyara – Éktelen drága gyémántot hoznak a Minneapolis City Bankba. Egy notórius fegyenc megszökteti magát, hogy lecsapjon a kőre, közben beszáll mellé a kretén haverja, a szélhámos csaja, meg egy... karbantartó. Elcserélt személyazonosságok, titkolt tervek, szerelmi háromszögek, és egy város, ahol lassan a díszpolgár is gengszter. Ludwig herceg gyémántja pedig csak arra vár, hogy valaki, végre, lopja már el.

A boldogságot, a szerelmet, a szeretetet széles e világon, számtalan kalandon keresztül hajszoló, a végső békét azonban mégiscsak kedvese karjai között meglelő Peer Gynt a 19. századi drámairodalom egyik legösszetettebb alakja. A darab színrevitele és befogadása mindig kivételes erőpróba a rendező és néző számára egyaránt.

François Leleux a világ egyik legjobb oboaművésze, egyszersmind kiváló karmester. A Nemzeti Filharmonikus Zenekarhoz az utóbbi években úgyszólván „hazajár”: koncertjei rendre lelkes sikert aratnak és visszahívást eredményeznek. Pályája igen korán kezdődött: már tizennyolc esztendősen a Párizsi Opera első oboása volt, később a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara és az Európai Kamarazenekar szólistájaként is muzsikált.

Ajánló


Modeszt Muszorgszkij BORISZ GODUNOV Opera négy felvonásban, prológussal, orosz nyelven, magyar, angol és orosz felirattal

Kevesen remélték már, de 2024. június 1-jén sokak álma válik valóra. Egy nagykoncert erejéig összeáll egy korszak emblematikus együttese, a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!