Jegyvásárlás


Program


Bartók 141 - A Zeneakadémia hallgatóinak koncertje

Bartók 141 - A Zeneakadémia hallgatóinak koncertje

Bartók Béla életműve mind a magyar, mind az egyetemes zenetörténet kontextusában korszakalkotó jelentőségű; a zeneszerző érdeklődése a különböző népek és etnikumok parasztzenéje iránt ma is modellértékű. A komponista, zongoraművész és népzenekutató Bartók életrajza több szálon kapcsolódik a Zeneakadémiához.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Friday, March 25 2022 7:00PM

Bartók: 2. rapszódia, BB 96a
Sztathatosz Sebestyén (hegedű), Ifj. Balázs Elemér (zongora)

Kodály: Duó hegedűre és csellóra, op. 7
Sárréti Márton (hegedű), Tóth Barnabás (cselló)

SZÜNET

Bartók: Öt dal, BB 72
Meláth Andrea (ének), Fülei Balázs (zongora)

Bartók: Kontrasztok, BB 116
Mészáros Dániel (klarinét), Sárréti Márton (hegedű), Csalog Gábor (zongora)

Bartók Béla életműve mind a magyar, mind az egyetemes zenetörténet kontextusában korszakalkotó jelentőségű; a zeneszerző érdeklődése a különböző népek és etnikumok parasztzenéje iránt ma is modellértékű. A komponista, zongoraművész és népzenekutató Bartók életrajza több szálon kapcsolódik a Zeneakadémiához. A Pozsonyban megismert, nála négy évvel idősebb Dohnányi Ernő bíztatására nem a bécsi zeneakadémiára, hanem ide jött tanulni: 1899 és 1903 között a Liszt-tanítvány Thomán Istvánnál folytatott zongora-, és Hans Koesslernél zeneszerzés-tanulmányokat. Néhány évvel később, 1907-ben már ifjú oktatóként lépett fel a Zeneakadémia új épületének megnyitóünnepségén, és 1934-ig volt a Zeneakadémia zongora tanszékének tanára. A Nagyteremben számos emlékezetes hangversenyt adott, és több, mára már klasszikussá vált kompozícióját e falak között mutatták be. A Zeneakadémia hallgatóinak koncertje Bartók Béla előtt tiszteleg születésének 141. évfordulóján.
RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

 

Our offer


Mozgalmas, pörgős időszak: gőzerővel készül a Fővárosi Nagycirkusz a „Csillagok, égbeli tűk” című előadásra

Artistic director and director-choreographer Balázs Vincze is very familiar with the tastes of dance aficionados partial to the traditions of bourgeois theatre and is superb at adapting familiar and popular literary classics to the dance stage. His wonderful sense of proportion enables audiences to follow plots in the language of dance. His contemporary choreographies built on classical foundations are unique, spectacular and of a high professional calibre without losing sight of the need to please the audience.

A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A bemutató 2014 augusztusában a Szegedi Szabadtéri Játékokon, szeptemberben pedig a Madách Színházban volt.

Suggestions


„Rájöttem, hogy az emberek soha nem fognak megváltozni. Mindig hagyni fogják, hogy az okosabb és erőszakosabb ember uralkodjon rajtuk. Aki…

Lázár Ervin mesejátékát már számos változatban láthatták az író rajongó olvasói. Tévéjáték, könyv, vagy színházi formában, sőt egy generáció nevelkedett…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.