Jegyvásárlás


Program


Az Észt Filharmónia Kamarakórusának adventi koncertje / ÜNNEPEK ÉS ORATÓRIUMOK / Előhang 18:30
2

Az Észt Filharmónia Kamarakórusának adventi koncertje / ÜNNEPEK ÉS ORATÓRIUMOK / Előhang 18:30

Egy nagy múltú, világhírű észt kórus és nemzetközi megbecsülésnek örvendő karnagya ad különleges estet a közelgő karácsony tiszteletére: jórészt balti és északi szerzők műveit halljuk, középpontban korunk zenéjének legtöbbet játszott alkotójával, Arvo Pärttel.

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. november 27. vasárnap, 19:30

Az Észt Filharmónia Tõnu Kaljuste vezényelte Kórusának előadásában természetesen olyan darabok szólalnak meg, amelyek témájukkal illenek az ünnep hangulatához. Egy műsorszám idejére Kodály Zoltán előtt is tiszteleg az énekkar és a koncert orgonaművész közreműködője, Kadri Toomoja.

Az alig több mint 1,3 milliós népességű Észtország zenei nagyhatalom: az utóbbi évtizedekben jelentős muzsikusok seregét adta a világnak. A legismertebb közülük a 86 éves Arvo Pärt, korunk legtöbbet játszott kortárs komponistája, a „tintinnabuli” stílus és a misztikus minimalizmus képviselője. Rajta kívül még Cyrillus Kreek képviseli az észt zenét a hangversenyen - ő azonban még a 19. században, az 1880-as évek végén született. A színes programban hallunk még finn kórusokat a nagy késő romantikus, Jean Sibelius és a nála húsz évvel fiatalabb Armas Maasalo műhelyéből, valamint norvég muzsikát az egy híján száz évet élt Knut Nystedt (1915-2014) terméséből. Csupa felfedezésre váró, izgalmas különlegesség, melyek között Kodály ritkán felhangzó, kórusra és orgonára írt Laudes organija tisztelgés a vendéglátó ország zenei géniusza, az énekkari repertoár nagy megújítója előtt. A kóruskarnagy, Tõnu Kaljuste a kortárs zene lelkes népszerűsítője, aki 1981-ben alapította az Észt Filharmónia Kamarakórusát. A fiatal orgonaművésznő, Kadri Toomoja hazájában és a helsinki Sibelius Akadémián végezte tanulmányait, a kórus rendszeres partnere.

Az előadást 18.30-tól Előhang címmel beszélgetés előzi meg. További részletekről a koncert előtti hetekben a honlapunkon tájékozódhatnak.

Műsor:

Arvo Pärt: Magnificat
Arvo Pärt: Berlini mise
Nystedt: Halhatatlan Bach, op. 153
Sibelius: Karácsonyi dal, op. 1, No. 4 (kórusváltozat, észt nyelven)
Maasalo: Karácsonyi harangok (észt nyelven)
Kreek: Dávid zsoltárai - Õnnis on inimene (Boldog az ember)
Kodály: Laudes Organi
Arvo Pärt: Karácsonyi bölcsődal

Vezényel: Tõnu Kaljuste

Közreműködik:

orgona: Kadri Toomoja

Ajánlatunk


A történet két szélhámosról szól: Lawrence úriember, akiről könnyen elhisszük, hogy nemesi sarj, egy száműzött uralkodó; Freddy Benson azonban kisstílű. Meséjében szegény, beteg nagymamájának gyűjt könyöradományokat. Kettejük barátsága akkor kezdődik, amikor kiderül, hogy mindketten a Riviérán kívánnak turistákat kifosztani, és rájönnek, hogy szövetkezve könnyebb. A Steve Martin és Michael Caine játékával fémjelzett film nem véletlenül ihlette meg a „színházcsinálókat”. A fordulatokban gazdag és rendkívül humoros történet kiváló zenével fűszerezve robbant be a Broadwayre, útját azóta is töretlen nevetésorkán, tapsvihar és díjeső övezi.

Kevesen remélték már, de 2024. június 1-jén sokak álma válik valóra. Egy nagykoncert erejéig összeáll egy korszak emblematikus együttese, a HUNGÁRIA.

Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék a Csókos asszony címszerepét játssza. Ünneplik őt meg eljegyzését Dorozsmay Pista zeneszerzővel. A vőlegény azonban átmulatja az éjszakát, zálogba csapja a jegygyűrűket, és megszökik Rica Macával. A botrányos megcsalatás után érkezik Tarpataky báró, a híres mecénás. Katónak pedig dönteni kell: palota és gazdagság, csillogással kecsegtető siker vagy a szegényes bérházban eltöltött élet boldogságra vágyakozva. Zerkovitz Béla egyik legnépszerűbb, örökzöld, operettje csupa humor, szenvedély, szerelem, színház a békebeli Pestről, amikor olyan slágerek csendülnek fel többek között, mint az Asszonykám, adj egy kis kimenőt, az Éjjel az omnibusz tetején, a Gyere, te nímand, a Mi, muzsikus lelkek, valamint a műfaj és a darab emblematikus dala, a Van a Bajza utca sarkán... kezdetű sláger.

Ajánló


Ha sírva akar nevetni, ezt az előadást ne hagyja ki!

40 évvel első szegedi előadása után visszatér az István, a király!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!