Jegyvásárlás


Program


A velencei kalmár

A velencei kalmár

William Shakespeare: A velencei kalmár

Shakespeare Velencei kalmárja a lagúnák városában, a nyüzsgő Velencében játszódik. Bassanio, a jóravaló, ám kissé bohém velencei nemes Belmontba készül, hogy meghódítsa a gyönyörűséges és nem mellesleg gazdag Portia kezét.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2013. június 9. vasárnap, 15:00

Shakespeare Velencei kalmárja a lagúnák városában, a nyüzsgő Velencében játszódik. Bassanio, a jóravaló, ám kissé bohém velencei nemes Belmontba készül, hogy meghódítsa a gyönyörűséges és nem mellesleg gazdag Portia kezét. Barátjához, Antonióhoz, a velencei kalmárhoz fordul segítségért, aki közszeretetnek örvend, mert segít a bajbajutottakon, és kamat nélkül ad kölcsönt. Antonio minden vagyonát kalmárhajókba fektette, ezért kénytelen elmenni Shylockhoz, a közgyűlöletnek örvendő zsidó uzsoráshoz, aki hatalmas vagyont halmozott fel, és aki kamatra ad kölcsönt, amit keményen be is hajt. Shylock kérges szíve megdobban, hogy végre a markában tarthatja Antonio sorsát, kegyetlen alkut kínál: kölcsönt ad kamat nélkül, de ha Antonio nem fizeti meg időben a tartozást, kivághat egy font húst a testének bármely részéből. Antonio mindene odavész a tengeren. Shylock pedig követeli a törvény szerint neki járó egy font húst.

A Kovács Márton-Mohácsi István-Mohácsi János szerzőtrió egy örök-új történetet-témát dolgoznak fel a Nemzeti Színházban.

Ajánlatunk


14+ 150 perc, 1 szünettel Bábtechnika: árnyjáték, bunraku

Macskabál van az elhagyott színház ódon színpadán. Minden évben egyszer megrendezik a bált, és erre összegyűlnek a környék - nagyon is emberi tulajdonságokkal felruházott - macskái. Eltáncolják és eldalolják életüket.

Manga – Hokuszai – Manga Kortárs japán mangák szemszögéből a Hokuszai Manga 2026. ápr. 24. - 2026. aug. 16 A kiállítás a kortárs japán mangák (képregények) perspektívájából közelít Kacusika Hokuszai (1760–1849) ukijo-e mester Hokuszai Manga című, több ezer rajzból álló, rendkívüli hatású rajzgyűjteményéhez. A tárlat nem azt kívánja igazolni, hogy Hokuszai a mai értelemben vett manga „feltalálója” lett volna, hanem azt vizsgálja, miként alakult és változott a „manga” fogalma, használata és jelentése az elmúlt kétszáz év során.

Ajánló


A Fesztiválkatlan bejárata előtt található. A VIP Parkolójegy ára egy járműre érvényes, amely a Nagyszínpadi események napján vehető igénybe.

2026. július 31. péntek 20:00 (esőnap: augusztus 2.) 2026. augusztus 1., szombat 20:00 (esőnap: augusztus 3.)

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!