Jegyvásárlás


Program


A Titoktündér

A Titoktündér

Él valahol, tán épp itt, a nagyvilágon, egy kiskölök, aki a Toby névre hallgat, már amikor épp hallgat egyáltalán bármiféle névre. Toby fejében mindenféle, fontosabbnál fontosabb kérdések kergetőznek egymással, és loholnak együtemben, valamiféle, bármiféle felelet után....
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: április 26. péntek, 10:00

A titoktündér
A Budaörsi Latinovits Színház és a Ciróka Bábszínház közös produkciója

Él valahol, tán épp itt, a nagyvilágon, egy kiskölök, aki a Toby névre hallgat, már amikor épp hallgat egyáltalán bármiféle névre. Toby fejében mindenféle, fontosabbnál fontosabb kérdések kergetőznek egymással, és loholnak együtemben, valamiféle, bármiféle felelet után. Az egyik az – és ez igazán fontos, sőt, érdekes kérdés is, ugyanis egyáltalán semmiféle értelmes válasz nem létezik rá – az, hogy miért nem lehet minden nap palacsintát enni ebédre. Tényleg, miért nem? A másik, legalább ilyen fontos kérdésre már meg lehet adni a feleletet – csak most még nem adjuk meg, mert még nem tudjuk. A kérdés pedig így hangzik: megkapja-e Toby a születésnapjára azt a piros és távirányítós helikoptert, amit kért – vagy sem. (Remélhetőleg igen, mert már nagyon régóta vágyik rá.)

El is jön a nagy-, másnéven születésnap, már ahogy a születésnapok szoktak: és Toby, már ahogy a magafajtájú kiskölkök szokták, neki is lát, hogy kibontsa az ajándékos dobozokat. Bont, bontogat. és addig bontogat, míg elő nem kerül a meglepetés – igaz, nem az ajándékos dobozokból, hanem csak úgy, a semmiből: egy tündér. Egy igazi, vagy majdnem igazi tündér, talán csak azért nem igazán igazi, mert a tündérek egyik legfontosabb ismertetőjelével, a szárnyakkal nem rendelkezik szegényke.

De hiába, hogy nincs szárnya, valamit mégiscsak nagyon, de nagyon tudhat ez a tündér, mert immáron hétszázhetvenhetedik éve segít az útjába kerülő gyerekeknek, hogy megkaparintsák azt, amire igazán vágynak. Ő Lola, a Titoktündér: és Toby lesz az új tanítványa.

Toby eleinte kissé nehézfejűnek bizonyul, mint tanítvány: igaz, ez nem csak az ő hibája, hanem egy Carola nevű, szintén szárnyatlan, cserében viszont tenyérbemászóan gonosz ellentündéré, aki mindent megtesz azért, hogy Toby elveszítse azt a kis önbizalmát, amit Lola, a Titoktündér segítségével valahogy összekapargatott magának. Merthogy Carola ilyenkor a legboldogabb: amikor egy kiskölök végképp összezavarodik, vagy amikor sehogy se akar kigyógyulni a legújabb betegségéből – de hát fortyoghat és mesterkedhet, amennyit csak akar, Lolában kemény ellenfélre talál.

És persze Tobyban is, akinek annyi esze azért mégiscsak van, hogy a két civakodó tündér közül a Titoktündér pártájára álljon, őt segítse, hogy az ő, és az ő titokzatos varázstárgyai segítségével megtanuljon nem félni a sötétben, megtanuljon bízni önmagában – és soha többé ne hagyja, hogy a többiek csúfolják és elvegyék a legfontosabb kincsét, ami csak egy kiskölöknek lehet: az önbizalmát.

BECK ANDREA AZONOS CÍMŰ KÖNYVÉT BÁBSZÍNPADRA ALKALMAZTA
DOBÁK LÍVIA ÉS KUTHY ÁGNES

Szereplők
Fülöp József
Krucsó Júlia Rita
Lendváczky Zoltán
dramaturg Dobák Lívia
díszlettervező Sári Miklós
bábtervező Jakob Nóra
zeneszerző Pirisi László
rendező Kuthy Ágnes

Köszönjük a Hamburger Hungária Kft., a díszletben felhasznált papírívek gyártójának támogatását.

Ajánlatunk


A teremtő szellemű Philippe Herreweghe saját alapítású, világhírű műhelyeivel: a Collegium Vocale Gent kórusával és az Orchestre des Champs-Elysées zenekarával lép a Müpa színpadára. Mint közismert, repertoárja nem korlátozódik a szigorúan vett régizenére: Monteverditől Stravinskyig, Gesualdótól Dvořákig mindent vezényel, ami felkelti érdeklődését.

A boldogságot, a szerelmet, a szeretetet széles e világon, számtalan kalandon keresztül hajszoló, a végső békét azonban mégiscsak kedvese karjai között meglelő Peer Gynt a 19. századi drámairodalom egyik legösszetettebb alakja. A darab színrevitele és befogadása mindig kivételes erőpróba a rendező és néző számára egyaránt.

Fenyő Miklós – Tasnádi István: MADE IN HUNGÁRIA musical két részben

Ajánló


A Müpa-beli koncerten balladák és tempósabb dalok, a legnagyobb slágerek közül huszonnégy szám csendül fel, ahogy eddig még soha: akusztikus,…

Martin Rauhaus komédiája hatalmas filmsiker volt hazájában, színpadi változata pedig Németország után először nálunk mutatkozik be.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!