Jegyvásárlás


Program


5. Madaras Gergely és Csáki András

5. Madaras Gergely és Csáki András

Georges Bizet utolsó alkotása „Carmen” című operája volt. Mai napig ez az egyik legismertebb és leggyakrabban játszott opera a világ különbözőszínpadain, pedig Bizet kortársai idegenkedve fogadták a komponista színpadi kísérleteit és drámai zenéjének szokatlan, realisztikus hangját. Az opera zenei anyagából készült a nagy népszerűségnek örvendőszvit.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. január 18. csütörtök, 19:00

Bár Joaquín Rodrigo Vidre melódiái igen hatásosak, mégis csak gitárversenyének lassú tétele tette a szerzőnevét világszerte ismertté. A szerzőre jellemzővilágos és színgazdag, a kamarazenére emlékeztető hangszerelés ebben a darabban is nagyon jól megfigyelhető.
Manuel de Falla, a 20. századi spanyol zene korszakos mestere. Szerepe a spanyol zene fejlődésében hasonló, mint amit kortársai, Bartók és Kodály kapcsán a magyar zenekultúrában megemlítünk. 1919-ben írta meg a szvit alapjául szolgáló balettzenéjét, tipikus spanyolos ritmizálásával, hangszín- és melodikavilágával.
Az est utolsó darabja Ravel legnépszerűbb műve, a Bolero. Az 1928-ban bemutatott darab, a tökéletes zeneszerzői tudás tükre. A monoton módon ismétlődő alapritmus felett két különbözőtéma egymással váltakozva a semmiből indulva, dinamikailag fokozatosan erősödve, hangszerelésben egyre dúsabban és színesebben jut el a csúcspontig, állandóan fenntartva a hallgatóság figyelmét.

Spanyol-est

Savaria Szimfonikus Zenekar

G. Bizet: Carmen 1. szvit és Habanera a 2. szvitből
J. Rodrigo: Concierto de Aranjuez – gitárverseny
M. de Falla: A háromszögletű kalap – szvit
M. Ravel: Bolero

Közreműködik: Csáki András – gitár

Vezényel: Madaras Gergely

Ajánlatunk


Otto Hahn német kémikus éppen a Nobel-díj átvételére készül 1946-ban Stockholmban. Pár órával a ceremónia előtt szállodai lakosztályába betoppan Lise Meitner osztrák-svéd fizikus. Nyolc éve nem látták egymást. Akkor menekült a tudós nő zsidó származása miatt Svédországba. Előtte harminc évig a legközelebbi munkatársak és a legbizalmasabb barátok voltak Berlinben. Az atommaghasadás felfedezése fűződik a nevükhöz. Csakhogy a Nobel-díjat ezért az eredményért 1944-ben Hahnnak ítélték oda...

A Ferencsik bérlet koncertjein a Nemzeti Filharmonikus Zenekar a bécsi klasszikához illőn csökkentett létszámmal lép pódiumra. A záróesten mindehhez még egy izgalmas mozzanat csatlakozik: a K. 467-es C-dúr zongoraversenyt nem modern instrumentumon, hanem fortepianón halljuk.

Ajánló


Nincs olyan ember, aki ne játszana el a gondolattal, mi lett volna belőle, ha valami vagy ha minden másképp alakul…

félig mese félig musical 9-99 éves korig, két részben

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!